Tasarım

Sezgin Aksu

1970 yılında Türkiye'de doğan ve 7 yaşından bu yana farklı ülkelerde yaşamını sürdürmüş Sezgin Aksu, 1997'den bu yana Milano'da. Yaklaşık 10 sene Michele De Lucchi'nin yanında çalışan tasarımcı 2007'de Silvia Suardi ile kendi tasarım ofisini kurdu. Aksu/Suardi olarak İtalya, Almanya, İsviçre, Avustralya, Hindistan ve Türkiye'de tasarım hizmeti veriyor. Tasarımcı, Istituto Europeo del Design(IED), Nuova Academia Belle Arti(NABA) ve Superiore di Architettura e Design(ISAD) okullarında ders veriyor. 2014 yılında Tuna Ofis için METİS koleksiyonunu tasarladı.

Sezgin Aksu

TASARIMCININ ÇALIŞMALARI

METIS/TOPLANTI

Denge, bu ürün ailesinin önemli bir prensibidir. Kendi karakteristik biçimini farklı bir endüstriyel yapı ile sunan ayak sisteminde, ürünün farklı toplantı alanlarına uyumu ve yaratıcılığı çözüm ile sunulur. Özellikle yüzey ve masa kenar formu, mekan ile bütünlük içinde kendini hissettirir. Cam tabla seçeneği ürüne yalın, temiz bir şeffaflık hissi katarken; kütlesellikten daha çok, uyum tadını bize verir.

İncele

METIS SEHPA

İncele

METIS/YÖNETİCİ

Üçgen köşe birleşimi tasarımın odak noktasını oluşturur. Bu bağlantı şekli karakteristik yapısı ile ürüne dinamik bir açı kazandırır. Endüstriyel kavramlar üzerinde yoğunlaşılan Metis, orta ve üst düzey yönetici sistemlerinde ideal bir yapı ortaya koyar. Farklı yüzey malzemeleri sistemde kullanılmaktadır. Cam yüzey ve metalin birleşimi bize, kullanıldığı mimarinin içinde kendi karakterini cesurca ortaya koyabilen bir ürün yapısı sağlar.

İncele