Tasarım

David Fox

İngiliz tasarımcı David Fox; zamansız, yalın tasarım çizgisi ile aydınlatmadan halıya, kumaş tasarımında her alanda kullanılabilecek mobilyalara çok farklı prensiplerde hayata geçirdiği tasarımlarını ekibi ile birlikte merkezi İngiltere'de bulunan David Fox Design'da tasarlamaktadır. Red Dot, Good Design başta olmak üzere 20'den fazla ödülün sahibi David Fox, Tuna için Meg serisine imza atmıştır.

David Fox

TASARIMCININ ÇALIŞMALARI

OFFICE ISLAND

 Office Island konsepti gereği, pandemi sürecinde alışmış olduğunuz rahat ve esnek çalışma ortamını, ofis ortamına da yansıtabilmeyi amaçlamıştır.

 Office Island konsept olarak, ev ortamındaki sistem mobilyalarından farklı olmayan ve daha rahat hissettiren bir bölge yaratmanızı sağlamayı amaçlar. Bir yöneticiyseniz ve bir toplantınız varsa, bilgisayar ya da tabletinizi koyup çalışabileceğiniz platformlar sayesinde çalışanlarınızla daha rahat zaman geçirebilirsiniz. Özel bir ofiste çalışıyorsanız bilgisayarınızdan uzaklaşıp online toplantılar yapmak için rahatça oturabilir, farklı görevler için daha rahat hareket edebilirsiniz.

 Tasarım açısından boş bir odaya sahip olabilirsiniz, ofis adasının kapladığı alan boşluk içinde bir boşluk yaratır, daha fazlasını yapmanıza gerek kalmaz. Bitki ve nesneleri ekleme, alanı kullanıcıların zevkine göre özelleştirme imkanı sağlar.

İncele

MEGAN

Geleneksel formundaki yumuşak çizgiler ürünü farklı kılar.

İncele

MEG

Kanepenin biçimi kişiyi içine alacak şekilde tasarlanmıştır. Geleneksel formların dışında keskin hatları ürünü ayrı bir noktaya taşır. Metal ayaklar ile birleşen form, üzerindeki biçime denge sağlar. İki farklı renk kullanılabilen döşemesi ile yapı, her yeni üründe bambaşka bir sonuçla yepyeni bir ürüne dönüşebilir.

İncele