Tasarım

Defne Koz

Defne Koz, Türkiye'de endüstri ürünleri tasarımcısı denince akla ilk gelen isimlerden...TED Kolejini bitirdikten sonra İtalyan Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. 1987-88 yıllarında ODTÜ'de Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'ne girdi. Defne Koz Design studio'yu 1992 yılında açtı. Mobilya, ev aksesuarları, aydınlatma sistemleri, masa üstü ürünleri, ev ve ofisler için iç mekan tasarımları çalışma alanları arasında yer alıyor.

Defne Koz

TASARIMCININ ÇALIŞMALARI

FLOAT/TOPLANTI

Bir koleksiyonun parçası olan bu tasarımda, işlevselliğin yanı sıra, heykelimsi bir yapı minimalist yaklaşımla çözümlenmektedir. Toplantı masası, ürün ailesinin çizgilerini sürdürmekte; masa üstündeki aydınlatma ve elektrifikasyon sistemleri ile günümüz teknolojilerine entegre olmaktadır. Kaplama; solid malzeme ve lake seçenekleri ile farklı malzemeleri bir araya getirirken, karakteristik ayak biçimi dengeyi sağlar.

İncele

FLOAT/YÖNETİCİ

Yüksek teknolojiyi üstün el işçiliğiyle birleştiren Float, büyük fikirlerin doğacağı geniş yönetici ofisleri için idealdir. Corian yüzeyler ve cam ayaklarıyla saf ve şeffaf; ahşap detaylarıyla da sıcak ve samimidir. Günümüz gerçeklerinin farkında, geleceğe odaklanmış, hızlı karar veren yöneticiler için tasarlanmış ve içinde bulunduğu çağdaş mimarinin sadeliği ile bütünleşen bir tarzın yansımasıdır. Masa tablası, corian, lake, ahşap kaplama seçenekleri ve mekana ait çizgileri ile farklı bir yaklaşım getirir. Etajer yapısı, dolap kurguları zamansız ürünlerin çizgilerini taşırken, cam raflar şeffaflık ve geçirgenlik prensiplerini ait olduğu mekanın mimarisine uyumunu sağlar.

İncele