"JENERASYONLAR DEĞİŞİYOR, DEĞİŞTİKÇE İŞ YAPMA ŞEKİLLERİ DE DEĞİŞİYOR"

"JENERASYONLAR DEĞİŞİYOR, DEĞİŞTİKÇE İŞ YAPMA ŞEKİLLERİ DE DEĞİŞİYOR"

Tuna ile Ofis Sohbetleri'nin yeni konuğu Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık'ın kurucu ortağı Kerem Erginoğlu.

15 günde bir Arkitera'nın YouTube kanalında yayınlanan "Tuna ile Ofis Sohbetleri" söyleşi serisinin üçüncüsüne Kerem Erginoğlu konuk oluyor. Cemal Çobanoğlu'nun moderatörlüğünü yaptığı söyleşinin diğer konuğu Tuna Ofis Satış & Pazarlama Bölüm Başkanı ve Tuna Girsberger Genel Müdürü Mehmet Arda.

1993 yılında Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar tarafından kurulan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık, günümüzde mimarlık, kurumsal kimlik ve kentsel tasarım alanlarında projeler geliştiriyor, uygulama ve kontrol yapıyor.

Erginoğlu söyleşinin başında ofislerini oldukça genç yaşta, Ali Sami Yen Stadyumu'nun yakınında bir mekanda kurduklarını ve daha sonra yaptıkları işlerin bugünlere geldiğini söyledi. Çobanoğlu'nun iki ortağın arasında nasıl bir iş bölümü olduğunu sorması üzerine: “Bütün projelerin tasarım kısmında yer almaya çalışıyoruz. Başta olan beraberlik daha sonra yol ayrımına geliyor. Bazı projeler benim, bazı projeler Hasan'ın üzerine kalıyor.”

Cemal Çobanoğlu'nun Mehmet Arda'ya istikrarlı çalışan ve firma ilişkinin Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları'nda nasıl olduğunu sorması üzerine: “Çalıştığın yerde mutlu olmanın anahtarının istikrar olduğunu düşünüyorum. Tuna'da 21. senem, genel müdürlüğünü yaptığım Tuna Girsberger bir ortaklık ve ortada tam bir denge söz konusu. Bu dengeyi yönetmek kolay değil. Hem ortaklar hem de profesyonel bir çalışan olarak benim aramda "amaç devamlılığı" olduğu sürece bu iş yürüyor.”

Söyleşinin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=dkS0sXJPc14

Arkitera: http://www.arkitera.com/

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık: http://www.ecarch.com